Elektrické podlahové vykurovanie EKOHEAT®

Naša spoločnosť je výhradným zástupcom českého výrobcu elektrického vykurovacieho systému EKOHEAT® pre územie Západného a Stredného Slovenska.

Podlahové vykurovanie ako spôsob vykurovania miestností je známy od čias Rímskej ríše.

Nikdy v minulosti nebol tak spoľahlivý a finančne dostupný, ako je to v súčasnosti vďaka elektrickému vykurovaciemu systému EKOHEAT, výsledok mnohoročného vývoja a inovácii na základe mnohoročných praktických skúseností získaných realizáciou elektrického vykurovacieho systému EKOHEAT.

Životnosť tohto vykurovacieho systému je identická s plánovanou životnosťou stavby, čo je vek 100 rokov v porovnaní s inými vykurovacími systémami prakticky bez údržby.

Elektrické podlahové vykurovanie EKOHEAT môže slúžiť, ako jedinný zdroj tepla pre dom, alebo ním môžete vykurovať iba vami zvolené miestnosti,napríklad iba kúpelňu.

Systém pri jeho odbornom namontovaní zabezpečí najvhodnejší tepelný komfort v miestnosti z hladiska vnímania teploty človekom. Bezúdržbová prevádzka s možnosťou tepelnej regulácie každej miestnosti samostatne je z finančného hľadiska lacný spôsob vykurovania.

Porovnanie zriaďovacích a prevádzkových nákladov vykurovania EKOHEAT s alternatívnymi spôsobmi vykurovania :

Príklad: RD, vykurovacia plocha 113 m², celková tepelná strata objektu 5,5 kW, doba prevádzky 20 rokov.

  Podlahové vykurovanie EKOHEAT Plynové vykurovanie Tepelné čerpadlo
Zriaďovacie náklady 3 200 EUR 6 000 EUR 7 200 EUR
Prevádzka za 20 rokov 8 640 EUR 8 280 EUR 6 520 EUR
Údržba 1 040 EUR 4 800 EUR 5 920 EUR
Cena celkom 12 880 EUR 19 080 EUR 19 640 EUR

Dôvody prečo sa rozhodnúť pre vykurovací systém EKOHEAT :

Komfortné, pohodlné, úplne skryté vo vrstvách podlahy.

Nízke zriaďovacie náklady – jedno z najlacnejších spôsobov vykurovania domov.

Nízke prevádzkové náklady, ideálne rozloženie teploty v miestnosti spôsobuje, že teplotný komfort dosiahneme pri teplote v miestnosti o 2-3° C nižšej, ako u klasického spôsobu vykurovania pomocou radiátorov, čo má priaznivý vplyv na vašu peňaženku. Úspora predstavuje 15 %.

Elektrické vykurovacie vodiče nepotrebujú žiadnu údržbu počas prevádzky systému.

Prakticky neobmedzená životnosť.

Regulácia teploty každej miestnosti samostatne.

Nie je potrebné mať v dome centrálny zdroj tepla (kotol) zaberajúci priestor v interiéry, potrebuje pravidelné revízie, pravidelnú údržbu.

Nedochádza k víreniu a vysychaniu vzduchu v miestnosti ( vhodné i pre alergikov ), vnímanie teploty nohami .

Elektrický vykurovací systém EKOHEAT je možné napájať i z vlastných zdrojov (fotovoltaické panely,veterná ,vodná elektráreň......) a tým sa zbaviť závislosti od monopolných dodávateľov energii.

Elektrické podlahové vykurovanie EKOHEAT je v súčasnosti jedným z najobľúbenejším vykurovacím systémom.

Elektrické podlahové vykurovanie EKOHEAT je možné aplikovať pod všetky podlahový krytiny, vrátane plávajúcich podláh, kobercov, dlažieb, vinilu.......

Neviditeľnosť elektrické podlahové vykurovanie EKOHEAT žiadnym spôsobom neobmedzuje dizajnovému riešeniu interiéru.

Navrhovaná skladba podlahových vrstiev pri aplikácii elektrického podlahového vykurovania EKOHEAT zostáva bez zmeny. Vykurovacie podlahové vodiču sa zalievajú do akumulačnej vrstvy podlahy (betónová mazanina, anhydrit ). Táto vrstva zabezpečuje rovnomerné rozloženie teploty nášlapnej vrstvy podlahy a systému dodáva akumulačnú schopnosť ( kúri i po jeho vypnutí ) , dôsledok čoho je vysoká úspornosť tohto systému vykurovania.

Inštalovaný výkon sa pohybuje v rozmedzí 40 – 160 W/m² v závislosti od tepelnej straty domu. Druh vykurovacích vodičov, spôsob ich uloženia v podlahe vám navrneme na váš konkrétny dom.

Správny návrh vykurovacích vodičov v spojení s odbornou montážou ( tú zabezpečíme tiež ) je zruka príjemného pocitu tepla, kedy koľvek ho budete potrebovať.

Pre jednoduchú montáž dodávame montážne a fixačné doplnky.

Vykurovacia rohož EKOHEAT MAT pod dlažbou vám zabezpečí pre Vás i pre Vaše deti tepelný komfort, suchú a bezpečnú podlahu .Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Kladie sa do vrstvy lepidla, medzi dlažbou a podkladnou vrstvou. Hrúbka vykurovacej rohože sú 3 mm. je ju možné aplikovať pri výmene dlažby.

Systémová inštalačná doska EKOHEAT CELL doska pre rýchlu montáž elektrického podlahového systému úplne eliminujúca mokré procesy pri montáží systému. Dosky sú vyrobené z 9 mm recyklovaného plastu s drážkami pre montáž elektrických vykurovacích vodičov EKOHEAT CAB.

Dosky je možné aplikovať priamo na podkladnú vrstvu podlahy, systém zámkov ich lahko vzájomne spája (ako puzzle). Následne sa do drážok dosiek vložiaelektrické vykurovacie vodiče, kročajová izolácia a nášlapná vrstva podlahy. Urýchlenie stavebných procesov je o 60-70%.

Táto suchá montáž je vhodná do drevodomov, do odlahčených podlahových konštrukcii, pri rekonštrukciách.

 

Pozrite si aj....

Ochrana pred ľadom a snehom - vonkajšie plochy EKOHEAT®

Pozrieť podrobne

Ak máte záujem o tieto produkty, kontaktujte nás

Prehlásenie: poskytujeme za účelom transparentnosti voči dotknutým osobám toto oboznámenie pre dotknuté osoby.

Právny rámec: Vo veci spracovaní osobných údajov podľa článkov 13 a 14 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (ďalej len „Nariadenie“) a § 19 zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov pod názvom

Potvrdením súhlasu (nižšie) a zároveň odoslaním tohto formuláru udeľujem prevádzkovateľovi UNIO spol.s.r.o., Zelený kríčok 5, 917 01 Trnava, IČO: 34127569 súhlas so spracúvaním svojich vyššie uvedených osobných údajov ( Meno, priezvisko, mail, telefón) na účel vybavenia dopytu, a to na čas pokiaľ tento dopyt nebude vybavený. Súhlas je možné kedykoľvek u prevádzkovateľa odvolať zaslaním žiadosti na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kontaktná osoba - Ing. Jelačič.

Prehlasujem, že ako dotknutá osoba som si vedomá svojich práv v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a nového nariadenia Európskej únie, ktoré upravuje ochranu osobných údajov (GDPR).

Prevádzkovateľ UNIO spol.s.r.o., prehlasuje, že bude Vaše údaje aj naďalej spracovávať a udržiavať v maximálnom bezpečí tak, aby ich správa bola v súlade s novým nariadením Európskej únie.